Magyar Katolikus Lexikon > N > Názáret Műve

Názáret Műve, Work of Nazareth, Opera di Nazaret, ODN, A Csapat Mozgalma, Movimento di Compagnia: olasz világiak evangelizációs mozgalma. – Reggio Emiliában (Olo.) 1964: alapította Giovanni Riva professzor köré gyűlt fiatalok csoportja, Compagnia, ‘Csapat’ néven. Missziós elkötelezettségű mozgalommá válva 1976: fölvették a ~ nevet. Hivatalos egyházi elismerést 1999. VIII. 15: kaptak. – A ~ rendszeres összejöveteleken az együttes önképzés (keresztény hitelvek ill. szociális kérdések tanulmányozása) és a missziós munka Krisztus minél jobb megismertetésére törekszik a mindennapi életben, családokban, munkahelyeken, a társadalomban. Az embereket gyakorlatias szeretet-szolgálatra ösztönzi. – A ~nek hierarchikus szervezete nincs, tagjai oktató-nevelők (The Great Company), diákok (The Others), családok (Le Domus). Utóbbiak gondoskodnak az ifjúsági szállásokról. A központ elvi ajánlásai segítik a közösségek életét, amelyek a helyi egyházi szervezetekben is tevékenységet vállalnak. Tagjai jótékonysági alapítványokat hoznak létre, önkéntes szociális munkát és minden szintű oktatási tevékenységet végeznek, kiadói tevékenységet folytatnak. – Székhelye: Róma. Tagsága: 500 tag 17 ázsiai, európai, É- és D-amerikai országban; Az apostolkodáshoz további 5000 külső segítő járul hozzá. Közleménye: Compagnia (olaszul, japánul). N. D.